Další projekty ::   [ LogaOnline.cz ] ::   [ Market-hall.cz ] ::   [ Game-hall.cz ] ::
:: HLEDEJ ::
 
:: MENU ::
 
:: HRÁČSKÝ SLOVNÍK
 
:: REKLAMA ::

 
 
:: TOP-LIST ::

TOPlist 
 The secret of Monkey Island
Část 1. – tři úkoly
Podívej se na plakát, jdi doleva, otevři dveře a jdi do Scumm baru. Promluv si s jednookým pirátem a s pirátem u dveří, popřípadě i se psem. Potom si promluv se třemi piráty nalevo. Řekni jim, že se chceš stát pirátem a oni ti dají tři úkoly. Musíš získat sošku z domu guvernérky, porazit Sword Mastera a najít legendární poklad Mêleé Islandu™. Jdi ke dveřím napravo, počkej až kuchař vyjde ven a až zmizí z obrazovky, vklouzni dovnitř. Zpoza stolu seber hrnec a ze stolu kus masa. Jdi doprava na konec mola a několikrát stoupni na uvolněné prkno. Vždy když na něj stoupneš, racek odletí o kousek dál, takže si to naplánuj tak, abys měl dostatek času sebrat rybu. Dej rybu do hrnce na peci a potom ji z něj vytáhni. Odejdi před Scumm bar a shlédni animaci. Pokračuj doprava a v další lokaci si promluv si s občanem města. Měl by se ti zmínit o mapě pokladu, ale ty stejně nemáš peníze. Promluv si i s muži s krysou a potom vstup do prvních dveří v domě napravo. Seber kuře a jdi doprava. Popovídej si s věštkyní, jdi ven a zamiř nahoru do další lokace. Někdo na tebe volá. Jdi tedy do boční uličky a promluv si s přicházejícím šerifem. Potom se podívej na plakát cirkusu a vrať se na ulici. Jdi doleva do dveří před koncem města. Promluv si s vězněm – ale FUJ! Takže zase ven. Jdi do dveří na pravé straně lokace, ke skladníkovi. Pokud by tam nebyl, zazvoň na zvonek. Zeptej se na větrové bonbony. Bohužel jsi bez peněz. Jdi tedy na molo, kde jsi začal hru, pokračuj doleva na skálu a odtud na mapu. Běž na místo označené jako clearing. Jsi před cirkusem. Vstup do něj a ve vhodné chvíli skoč do řeči dvěma hádajícím se bratrům. Přijmi nabídnutou práci a až se tě zeptají na přilbu, ukaž jim hrnec. Po vystřelení seber peníze a jdi ven. Vrať se do Mêleé a od občana kup mapu. Prohlédni si ji. Od skladníka kup větrové bonbony, meč a rýč (seber je a potom se o nich zmiň v rozhovoru). Jdi k vězni a dej mu bonbony. Promluv si s ním, ale přeruší vás šerif. Jdi tedy na mapu a zamiř do domu na východě ostrova. Budeš muset přejít přes most střežený trollem. Jako mýtné mu dej rybu a pokračuj v cestě. Před domem zkus otevřít dveře a až přijde trenér, přemluv ho, aby tě naučil bojovat lépe než Sword Master. Zkus to několikrát a on nakonec poleví. Kromě boje s mečem tě naučí také mluvit sprostě, což v boji dozajista využiješ :-).
Od této chvíle se po mapě budou brouzdat piráti se kterými můžeš bojovat. Nikdo zde neumře, ale ty se zase naučíš některé urážky, které později použiješ v boji se Sword Masterem. Doporučuji si zapisovat všechny řečené urážky a hlavně jejich odpovědi, protože na nich závisí, zda v boji zvítězíte či nikoli. Piráti (a nakonec i Sword Master) říkají nadávky libovolně a na každou urážku platí jiná nadávka. Je jich velké množství, proto doporučuji si vytrpět několik soubojů navíc a obohatit tak svou slovní zásobu – zvlášť když nadávky lze „přebít“ jen nadávkou, kterou už jste dříve slyšeli (Sword Master s vámi bude bojovat stejně až budete mít vyhrány alespoň tři souboje). Zde jsou mnou objevené nadávky (N) a správné odpovědi na ně (O)

N: How appropriate. You fight like a cow.
O: Nobody ever drawn blood from me and nobody ever will.
N: Soon you’ll be wearing my sword like a shish kebab!
O: First youl’d better stop weaving it like a feather-duster
N: No one will ever catch ME fighting as badly as you do.
O: You run THAT fast?
N: If you brother‘s like you, better to marry pig.
O: You make me think somebody already did.
N: My wisest enemies run away at the first sight of me.
O: Even before they smell your breath.
N: Every word you say to me is stupid.
O: I wanted to make sure you’d feel comfortable with me.
N: I got scar on my face during a mighty struggle!
O: I hope now you’we learned to stop picking your nose.
N: Boy are you ugly!
O: What an amater insult!
N: My handkerchief will verpe up your blood!
O: So you got that job as janitor, after all.
N: This is END for you, you gutter-crawling cur!
O: And I’ve got a little TIP for you. Get the point?
N: Nobody ever drawn blood from me and nobody ever will!
O: You run THAT fast?
N: You fight like a diary farmer.
O: How appropriate. You fight like a cow.
N: People fall at my feet when they see me coming.
O: Even BEFORE they smell your breath?
N: You have the manners of a beggar.
O: I wanted to make sure you’d feel comfortable with me.
N: I’m not going to také your insolence sitting down!
O: Your hemorrhoids are flaring up again, eh? N: You call yourself a pirate!
O: I’m insulted youl’d ever try to use that insult.
N: I’ve heard you are a contemptible sneak.
O: Too bad no one’s ever heard of YOU at all.
N: People fall at my feet when they see me coming.
O: Even BEFORE they smell your breath?
N: My name is feared in every dirty corner of this island!
O: Iso you got that job as janitor after all.
N: I usually see people like you passed out on tavern floors.
O: Even BEFORE they smell your breath?
N: My tongue is sharpen that any swords.
O: First you’d better stop waving it like a feather-duster.
N: I will milk every drop of blood from your body!
O: How appropriate. You fight like a cow.

Tak to jsou jen některé z nich. Kdybyst přišli na další urážky, neváhej mi napsat. Tak a teď dále. Od trenéra jdi na rozcestí – fork. Jdi přesně podle údajů v mapě, přičemž back (dozadu) se myslí na obrazovce nahoru ( tedy nahoru, doleva, doprava, doleva, doprava, nahoru, doprava, doleva, nahoru). Po cestě seber žluté květiny. Na konci cesty jdi doprava a přečti si nápis na desce. Lopatou vykopej X a získáš…tričko. Jeden úkol je splněn.
Jdi ke skladníkovi a zeptej se ho na Sword Mastera. Až si s ním odejde promluvit, sleduj ho. Dostaneš se přímo k Sword Masterovi. Řekni jí, že jsi ji přišel zabít (upozorňuji, že musíte mít vyhrány nejméně 3 souboje s piráty). Pokud se ti nepodaří ji porazit napoprvé, odejdi z lokace a hned se tam vrať. Můžeš ji vyzvat znovu. Až ji porazíš, získáš 100% bavlněné tričko a máš splněný další úkol.
Po vyhraném souboji jdi k domu guvernérky, nalevo za vězením. Překvapí tě (možná) agresivní pudli. Zbavíš se jich tak, že jim dáš nažrat kusu masa okořeněného žlutou květinou. Až usnou, můžeš jít do domu. Když vstoupíš, jdi do dveří po Guybrushově levici. Po menší výměně názorů se šerifem a s repelentem v kapse, jdi za vězněm Otisem. Dej mu repelent a dostaneš koláč. Použij ho (use) a získáš pilník. Vrať se do domu guvernérky a skoč do díry za obrazem. Potom si promluv s šerifem a s guvernérkou. Dostaneš sošku. Jdi ven, kde se setkáš se šerifem. Ten tě hodí do vody. Pod vodou seber sošku, meč a jsi na molo. Promluv si se starcem a jdi do Scumm baru. Seber všech pět džbánků a promluv si s kuchařem. Potom jdi do kuchyně, kde do jednoho ze džbánků nalij ze sudu grog. Vždy, když se začne džbánek rozpadat, přelij ho do dalšího. S grogem jdi do vězení a nalij ho na mříž cely. Osvoboď Otise, jdi ven a shlédni animaci. Potom jdi na mapu. Zamiř ke světlům v zálivu. Je to prodejna lodí. Promluv si se Stanem a on ti ukáže tři lodě. Zajímej se hlavně o tu nejlevnější. Bohužel nemáš dostatek peněz – zase. Jdi tedy ke skladníkovi. Při odchodu dostaneš kompas a vizitku. Skladníkovi řekni, že potřebuješ půjčit peníze. On půjde otevřít trezor. Pozorně sleduj jak pohybuje páčkou. Potom mu něco řekni, je jedno co, stejně ti ty peníze nedá. Znovu mu řekni, aby šel za Sword Masterem a až odejde, otevři trezor stejným způsobem jako on (za pomoci příkazů Pull a Push). Seber peníze, jdi za Stanem a znovu se ho zeptej na levnou loď. Teď se bude smlouvat…dlouho. Musíš cenu usmlouvat na cenu 5000,- ukradených z trezoru. Zaplať za loď a jdi si promluvit se Sword Masterem. Řekni jí, že unesli guvernérku a ona přislíbí pomoc. Vrať se na mapu a zamiř na malý ostrůvek na severovýchodě. Vylez na žerď, použij kuře na kabel a jdi do domu. Promluv si s mužem – řekni, že unesli guvernérku – a on ti ukáže vraždícího okřídleného ďábla. Otevři dvířka a následně použij cokoli z nabídky na ďábla. Potom jdi na molo. Promluv si se Stanem, Otisem, Carlou (Sword Masterem), Mr. Meathookem a přijmi je jako posádku.

Část 2. – cesta
Seber pero, potom inkoust, otevři šuplík, prohlédni si ho a seber knihu. Prohlédni si ji a jdi ven. Vylez na stožár a seber vlajku. Slez dolů a jdi poklopem do podpalubí. Zamiř do dveří do kuchyně, kde otevři skříňku nalevo a z ní seber cereálie. Otevři je a prozkoumej kořist – heuréka, klíč. Ještě než odejdeš, seber hrnec. Potom jdi dalším poklopem dolů. Seber provaz, otevři truhlu napravo, prohlédni a získáš víno. Ze sudů seber střelný prach a vrať se do kajuty. Klíčkem otevři skříňku, seber truhličku, otevři ji a prohlédni. Získáš skořici a lístek, který si přečti – je to recept. Jdi do kuchyně a podle lístku dávej do velkého hrnce skořici, vlajku, inkoust, víno, kuře, větrové bonbony, cereálie a střelný prach. Bum! Jdi na palubu, kde zjistíš, že jsi u pobřeží Monkey Islandu™. Potom jdi do 2. podpalubí, kde si znovu naber trochu střelného prachu. Dej ho do hlavně děla a na dělo dej provaz. Jdi do kuchyně a do ohně pod hrncem dej Stanovu vizitku. Hořící vizitkou zapal provaz na kanónu a rychle si nasaď helmu.

Část 3. – na Monkey Islandu™
Přečti si zprávu na stromě a seber banán. Jdi do džungle a odtud na severozápadní okraj mapy. Dostaneš se do další části ostrova.Jdi k nádrži, kde seber list a prohlédni si oběšence. Přijde Herman Troothrot. Promluv si s ním a potom odejdi. Zamiř k ústí řek a seber dopis. Přejdi na druhou stranu a jdi po „schodech“ nahoru. Seber další zprávu a opět jdi nahoru. Prohlédni si kámen a znovu si promluv s Toothrotem. S kupy kamení seber kámen a prohlédni si ho. Získáš křemen. Teď máš dvě možnosti: buď teď strčíš do kusu skály, čímž se po dopadu na katapult vymrští na tvou loď a potopí ji (což na vývoj hry nemá víceméně vliv), nebo posuneš katapult o lokaci zpátky tak, aby ukazoval na přímo na tebe – což musíš udělat stejně – a teprve potom shodíš kus skály dolů. Až se trefíš kamenem do stromu na pláži, jdi ke katapultu, seber další zprávu a jdi na pláž, kde seber dva banány. Vrať se na mapu a tentokrát jdi na severovýchod a potom na pláž. Seber lístek a znovu si promluv s Hermanem. Jdi na mapu a do pevnosti. Posuň dělo a seber střelný prach, dělovou kouli, lano a dalekohled. Promluv si s Toothrotem a jdi na mapu, ale teď na západ a znovu na západ. Měl by ses dostat na jakýsi poloostrov. Jdi na pláž a seber láhev.
Vrať se k ústí dvou řek. Na hráz nasýpej střelný prach a spoj křemen s kompasem. Jdi k nádrži, seber oběšenci lano a lístek. Potom běž na jižní stranu ostrova rokli. Přivaž jeden provaz na silnou větev, slez dolů a na pařez přivaž druhý provaz. Slez dolů a seber pádla. Jdi na pláž a použij loďku. Obepluj ostrov a přistaň na pláži v severní části ostrova. Vezmi lístek a jdi do vesnice. Běž doleva a seber banány. Na cestě zpátky tě překvapí kanibalové a zavřou tě do vězení. Tam seber lebku, dopis a otevři uvolněné prkno v podlaze, který prolez ven. Vrať se na pláž, nasedni do loďky a pluj na jižní část ostrova. Jdi do džungle za opicí. Až je začne drbat na hlavě, dej jí všech pět banánů. Půjde pořád za tebou. Jdi tedy do východní části ostrova – na poloostrov. Běž na místo označené jako clearing – k opičí hlavě. Zatáhni za nos na levém totemu a pusť se. Opice to udělá po tobě. Jdi plíže k opičí hlavě a seber malou sošku. Odnes ji do kanibalské vesnice a dej ji lidojedům. Potom odejdi do svého bývalého vězení a seber česač banánů. Jdi ven a dej ho Hermanovi. Dostaneš opičí klíč. Odejdi z vesnice a hned se vrať. Promluv si s kanibaly, kteří se ti zmíní o navigátoru. Dej jim Stanův lístek o navigaci a dostaneš ho. Jdi k opičí hlavě a dej klíč do ucha sochy opice. Potom vlez dovnitř. Použij navigační hlavu a řiď se jejími instrukcemi – tj. jdi tam, kam se hlava dívá. Až budeš u lodě, promluv si s hlavou a popros ji o náhrdelník. Musíš ji moc prosit a ona změkne. Použij náhrdelník a jdi na loď. Staneš se neviditelným. Jdi do poklopu a potom doprava. Mezi slepicemi seber pírko a vrať se ke spícímu duchovi. Až si odkryje nohy polechtej ho párkrát pírkem a až upustí láhev grogu, seber ji. Jdi na palubu a potom do LeChuckovy kajuty. Magnetickým kompasem si přitáhni klíč a vrať se ke slepicím. Klíčem otevři poklop a vstup dovnitř. Do misky nalij grog a až se ho krysa napije a zkolabuje, naber si z kádě trochu tuku. Jdi na palubu a promaž tukem dveře napravo. Jdi dovnitř a seber nářadí. Běž ke slepicím a otevři jím bedýnku. Seber voodoo kořen a vrať se s ním do vesnice. Dej ho kanibalům a promluv si s trojhlavou opicí. Potom přijdou kanibalové a dají ti kouzelný lektvar. Vrať se do jeskyně a promluv si s duchem. Pokud jsi potopil svou loď, přijde Toothtrot a vezme tě do Mêleé Islandu™. Jinak přijde tvá posádka.

Poslední část – Guybrush střílí na cíle
Jdi napravo a magickým lektvarem zlikviduj duchy, kteří se ti snaží zatarasit cestu. Běž do kostela mezi vězením a skladníkovým domem. Přeruš svatbu a promluv si s LeChuckem. Po chvilce hádání na tebe nasadí svoji levačku a ty přistaneš ve Stanově automatu. Až tě LeChuck vytáhne, rychle seber láhev piva a vylij ji na něj. No a to je vlastně konec.

Autor:Flanker
Navštivte domovskou stránku autora.


Počet zobrazení: 38
Přidáno dne: 30.06.2005