Další projekty ::   [ LogaOnline.cz ] ::   [ Market-hall.cz ] ::   [ Game-hall.cz ] ::
:: HLEDEJ ::
 
:: MENU ::
 
:: HRÁČSKÝ SLOVNÍK
 
:: REKLAMA ::

 
 
:: TOP-LIST ::

TOPlist 
 Tomb Raider1: Gold
Return to Egypt
Přeskoč padací dveře, a vyšplhej se k sochám dvou koček. Lékárnička hned na začátku se může hodit. Propadni padacími dveřmi a rychle plav z vody ven, plave v ní krokodýl. Z bezpečně souše vyzkoušej, zda tvé kolty nezrezivěly. Přelez přírodní hráz v rohu jeskyně, skoč do menšího bazénu a rychle vylez krokodýla a posbírej náboje. Opět skoč do vody a plav do malého tunelu pro náboje do brokovnice. Krokodýlovi se lze bez problému vyhnout, pokud se však necítíš, vylákej ho a z břehu jej zastřel. Běž zpět k hlavnímu bazénu, plav k sloupu napravo, dole pod ním posbírej dvoje náboje a vylez na plošinku u sloupu. Skoč a vyšplhej se na něj. Pod sfingou (šklebící se ksicht napravo) se otevřely dveře. Rychle skoč do vody a proplav úzkým tunelem do tajné místnosti SECRET 1. Krokodýla bys musela vykládat do hlavní místnosti, abys ses ho zbavila, takže ho zkus spíš ignorovat a posbírej všechny náboje a lékárničku. Vrať se do hlavní místnosti a vyšplhej na sfingu. Vzadu za ní jsou náboje. Skrz mříže můžeš postřílet dvě kočky, aby ti později nekomplikovaly život.

Úzkým tunelem proplav do velké místnosti, kde se co nejrychleji snaž dostat na souš. Vypořádej se s krokodýly. Vyšplhej se na ochoz, kolem kočičí sochy a skoč do vody. Přechoď páku, vzadu za sochou se rukama vytáhni z vody a ihned skoč salto dozadu. Z pilíře se sochou skoč na ochoz, odtud postřílej vše co se hýbe (kočky na skalách). Vlevo od tebe je místnost s několika náboji a malou lékárničkou. Vysbírej to tam a honem do dveří, které jsi otevřela pákou nad vodou.

Doté vejdi pozpátku, aby tě zezadu nepřekvapila kočka. Pár kulek a je klid.

V místnosti se sloupy skočna ten vlevo, z něj se spusť dolů, opatrně projdi mezi bodáky a dej se vpravo. Vyšplhej nahoru, pozor na jámy s bodáky, a doskákej až do tajné místnosti SECRET 2. Dveře se otevírají, když jdeš směrem od nich, těmi se vrať do místnosti s čtyřmi sloupy, stejným postupem se spusť dolů, ale dej se doprava směrem k otevřenému prostranství.

Opatrně projdi mezi bodáky, rychle zastřel pantera, než se k tobě stačí dostat. Projdi chodbou, odkud vyběhl panter, dej pozor na valící se kámen. Vyšplhej tam, odkud spadl, směrem vlevo, vyběhni po schodech, s rozběhem skoč a zachyť se malého výčnělku, přímo proti tobě. Úplně nahoře, po levé straně uvidíš brokovnici s náboji SECRET 3.

Opatrně seskákej až úplně dolů do údolí, běž k bodákům, kterými jsi už prošla. Nalevo od nich odsuň bedny, proběhni chodbou do místnosti s lávkou. Na malém ostrůvku seber zlatý klíč, vše postřílej (krokodýly ve vodě musíš nejprve vylákat). Pod vodou najdi mříže, obeplav je zleva a v další místnosti honem vylez na souš. Postřílej krokodýly ve vodě i na souš, seber nové magnum (nejenom nanuk dokáže udělat radost). Proplav zpět do místnosti s lávkou, po ní běž nahoru nakonec. Vytáhni se vlevo a vyskákej až úplně nahoru pro lékárničku. Sjezd po pravé straně cesty ignoruj, dostala by ses do krokodýlího hnízda, což není nejzdravější. Od lékárničky se spusť dolů a skoč do tmavší místnosti. Zlikviduj krokodýla, spusť se přes okraj vpravo a přeručkuj nad místností s lávkou až na konec. Seber náboje, skoč na výstupek a klíčem otevři zamečené dveře.

V místnosti s třemi nakloněnými rovinami se vyhni koulím a vpravo spadni do zamřížované klece. Odstřel dotírající savce a najdi páku, kterou otevřeš velké ocelové dveře. Posbírej vše, co najdeš, a vyšplhej se zpět k nakloněným rovinám. Po nich utíkej směrem nahoru a salty do stran se vyhýbej padajícím koulím.

Na konci zneškodni dotěru a v klidu sbírej vše, co najdeš. Až budeš hotova, spadni do vody, proplav tunelem ignorujíc krokodýly, pákou otevři dveře, dveřmi vyplav ven, vyšplhej se na břeh, kde brokovnicí zajisti klid. Ukliď i otravné krokodýly. Opatrně posbírej vše co najdeš (bacha na padající koule), přelez kamenný kvádr, uklidni dvě kočkomumie a po lávce přeběhni do druhého levelu. Pokud chceš nový level přivítat s UZI, koukni se na stránce po obrázku. Pokud potřebuješ lékárničku, spadni z lávky do vody (kdože žije ve vodě?).

Temple of the Cat
Otevři pákou poklop, spadni, posbírej náboje. V místnosti vpravo od chodby nahoru přehoď páku. Připrav si nejlepší zbraň co máš a seber lékárničky. Sebereš-li druhou, vybafne ne tebe mumie. Třikrát na ni bafni s brokovnicí a jste si fifty-fifty. Podruhé přehoď páku, vrať se nyní k otevřeným dveří a vejdi do SECRET 1. Sbírej a zabíjej. Stoupající chodbou poté vylez na povrch. Na prostranství zneškodni mumie. Na poušti můžeš sbírat do aleluja náboje do brokovnice, musíš být však velmi opatrná (pozor, padá kamení!).

Vyskákej na třetí patro pyramidy a odsuň dva rohové tmavší kvádry (proklínám autory za tenhle zákys #%$^$Grrrr@#$#$). Spusť se a spadni do nitra pyramidy. Seber lékárničku, za dveřmi klíč a vylez nahoru – ven z pyramidy.

Odsun opticky přímo za pyramidou je malé jezírko s krokodýlem, pákou, dveřmi a schovaným druhým klíčem. Získej ho.

Oba klíče použij u hlavní brány nad jezírkem. Zabij kočku. Ignoruj páku po pravé straně a běž si chodbou pro lékárničku SECRET 2. Teprve nyní se vrať a pákou u vchodu objednej v pyramidě světlo. V chodbě přehoď páku a propadlem uprostřed malé místnosti spadni na sloup uprostřed bazénu.

Seskoč ještě níž, zneškodni pantera a vrať se o patro výš. Zde musíš najít dva přepínače, které na krátkou dobu otevřou podvodní vrata. Po stisknutí druhého tlačítka neleň, spadni do vody a rychle proplav skrz.

Na souši ztrestej krokodýly a vrať se odkud jsi přišla (připlavala). V té místnosti se nachází první klíč (z pěti), které potřebuješ najít. Všechny ostatní jsou v místnosti, kde běhají kočky po zdech (není těžké je najit, proto to ponechávám na tobě). Seskoč dolů, seber lékárnu a náboje. Od nich přeskoč bodáky, chyť se škvíry ve zdi a ručkuj doleva. V chodbě po levé straně přepni spínač.

Vyšplhej nahoru a projdi dveřmi.SAVE. pod vodou je malé bludiště a nerudný krokodýl. Toho ignoruj a plav doprava, sepni páku a vrať se na souš. Pokud chceš, můžeš se vrátit pro náboje. Projdi dveřmi, sepni 2 spínače.

V místnosti, odkud se kutálela koule, zastřel krokodýla. Projdi chodbou a proplav opět vodou k nově otevřeným dveřím. SAVE. Pokud půjdeš rovně dolů a hned doprava k páce, obživnou pouze dvě mumie. Budeš-li se ale procházet kolem vypínače a sbírat předměty, obživnou všechny. Dveřmi, co se otevřely, projdi, dej se doprava po schodech na horu a na jejich konci spadni vpravo na sloup (nejdřív se ale koukni kam padáš). S rozběhem skoč pro včeličky do uziny. Spusť se ze sloupu na straně co nejsou bodáky. Vítej v SECRET 3. Po rampě běž nahoru a salty vpravo se vyhýbej zdraví škodlivým balvanům. Nestyď se cestou ke schodům posbírat vše, je to zadarmo. Opět spadni na sloup na konci schodů, ještě jednou spadni vpravo a přeskoč propast (bez rozběhu). Vyšplhej nahoru a sepni páku. Seběhni po schodech, vpravo za dveřmi nejdi cestu k bazénu (bacha na krokouše). V něm přehoď páku a vrať se zpět k soše kočky. Protáhni se padacími dveřmi nahoru a vylez na nejvyšší sloup. Padacími dveřmi jdi dál. Druhé dveře a dveře na konci chodby vedou k SECRET 4. Jeho získání se nám sem pro svoji složitost bohužel nevejde. Jedná se o brutální přemisťování kostek ala Sokoban (3D). první a třetí dveře vedou ke kočičímu chrámu.

Vzadu za chrámem posuň kostku, seber léky, vyskákej nahoru a přeskoč na vyvýšený chodník. Na konci chodníku vlez do místnosti se schody. Seber náboje a přitáhni se na ochoz proti schodům. Přeskakuj z pilíře na pilíř (v žádném případě na Bulíř). Pokud je vzdálenost příliš velká, využij výklenku ve zdi napravo. Na konci cesty se protáhni nahoru skrz díru ve stropě obejdi chám zprava a vyšplhej na sloup. Cestou odstřel pantera v kočičí tlamě. SAVE. Nasměruj se přímo na oko ve skulptuře a s rozběhem k němu skoč. Vyšplhej a zlikviduj mumii. Přehoď páku, otoč se a na konci sklouzni na most. Opatrně (je tam jáma) běž přehodit páku do pyramidy. Za tvými zády se otevřely dveře k poslední soše kočky. Běž a skoč k ní.

Atlantean Stronghold
Rozeběhni se nahoru, přeskoč malou jámu a za ní přeskoč lávové pole. Chyť se výběžku, vpravo za rohem jsou náboje SECRET 1. Vrať se k malé jámě a spusť se dolů. V chodbě před lávovou dírou nejprve počkej, až se do ní skutálí kámen, pak ji přeskoč. Ignoruj příšery po levé straně, nemohou se k tobě dostat, a seber lékárničku za malou lávovou proláklinou (opravdu se tam lze dostat). Vejdi do jeskyně, zbav se démona a vlevo ve výklenku seber náboje. Po pravé straně budovy je římsa. Z ní se přitáhni do okna a skoč na plošinu. Ihned skoč zpátky a z bezpečné vzdálenosti postřílej létající démony. Dole ve věži na tebe čeká lékárnička a náboje. Skoč směrem k nakloněné desce se čtyřmi otvory, vyhni se kameni, který spadne zleva, a vyskoč na cestu kolem plošiny (opravdu to jde). Plošinu budeš obcházet zleva a sbírat náboje. Až budeš moci vyskočit na hnědé sloupy, učiň tak. Pozor na démona, který se záhy objeví. Ještě posbírej na prostranství lékárničku a náboje a poté se spusť dírou v nakloněné rovině. Seber 2 lékárničky a doplň se zdraví na 100%. SAVE. Dírou vpravo od lékárniček se opatrně spusť dolů. Chce to trochu pokusů a omylů, než se ti podaří najít místo, z kterého se dá spustit tak, abys přežila.

Dole sesbírej ze sloupů předměty. Trojnásobná mutantovražda tě nemine. Velkými dveřmi běž dál. Za sloupem, za kterého vylétávají šipky, je schodiště, které vede k uspaným démonům. Radši je nebuď (neber předměty, které hlídají). Než se dáš po schodech nahoru, sepni spínač u skleněné zdi. Nahoře postupně zapínej spínače a likviduj probouzející se příšery. Pokud k tobě stihne doběhnout, klidně seskoč dolů a z dálky ho dodělej. Sesbírej hlídané rekvizity a v chodbě, kterou jsi sem přišla, projdi nově otevřenými dveřmi. Dva mutanti zde hlídají spoustu nábojů, jinak zde není nic zajímavého. Vrať se do místnosti s pyramidou s dej se po rampě nahoru. Vylez na výstupek, otoč se a vyšplhej co nejvýše, abys ses po levé římse dostala do vedlejší místnosti s démonem. Vrať se a z pravé římsy skoč do místnosti se šipkami. Přeskákej je (nejlépe bočními salty), zlikviduj dotěry a jdeme plavat. Pod vodou najdi dva vypínače a doplav si pro SECRET 2.

Vylez z vody a pokračuj do menší místnosti. Ignoruj spínač a sepni nejprve ten u bazénu. Z vedlejší místnosti vyběhnou čtyři bestie. Zkroť je pomocí UZI a přehoď druhou páku u bazénu. Dojdi si pro dvě lékárničky (tam, kde dříve spaly 4 bestie, je vypínač a za ním jsou dva životabudiče). Nyní přehoď páku uprostřed malé místnosti, vyskoč na ni a bez škrábance zlikviduj další dva tupouny.

Páka na dně bazénu otevře dveře u chodů z bazénu. Projdi jimi, dej se vlevo, vyčisti si místnost.

Na dně najdi náboje, přehoď levou páku, tunelem si doplav pro další. Vylez z vody nad levou pákou, vyšplhej vlevo k vypínači horních dveří. Skákej dál nahoru až k lékárničce.

Projdi otevřenými dveřmi (salto zpět). Skoč na výstupek vlevo, seber z vyššího sloupu lékárnu a skoč dolů na výběžek pro včeličky do nanuku Magnum.

Spusť se dolů, chyť se škvíry a ručkuj doprava pro další munici. Přelez sloup a spadni na plošinku bez bodáků. Projdi bodáky k vypínači, sepni a co nejrychleji do vody a tunelem pryč. V tunelu posbírej náboje, na konci se nadechni, přehoď levou páku a tunelem vpravo se vrať zpátky k bodákům. Z prostředního sloupu skoč do malého výklenku nad škvírou, otoč se. Opět přeskoč bodáky a vyšplhej vlevo. Z kamenného mostu skoč dál, sbírej, zabíjej a vrať se na most. Dej se směrem k lávě, tu přeskákej, seber náboje, otoč se a po pravé straně se přitáhni do okénka. Seber vlevo lékárnu, ztrestej poletavce. S rozběhem skoč do jámy, na kterou ukazuje malba na kameni.

Vychutnej si asi největší skok a volný pád, jaký jsi kdy přežila. Vylez z vody, eliminuj kentaura, vypínač ukončí tvoje trápení.

Atlantean Stronghold
Rozeběhni se nahoru, přeskoč malou jámu a za ní přeskoč lávové pole. Chyť se výběžku, vpravo za rohem jsou náboje SECRET 1. Vrať se k malé jámě a spusť se dolů. V chodbě před lávovou dírou nejprve počkej, až se do ní skutálí kámen, pak ji přeskoč. Ignoruji příšery po levé straně, nemohou se k tobě dostat, a seber lékárničku za malou lávovou proláklinou (opravdu se tam lze dostat).

Vejdi do jeskyně, zbav se démona a vlevo ve výklenku seber náboje. Po pravé straně budovy je římsa. Z ní se přitáhni do okna a skoč na plošinu. Ihned skoč zpátky a z bezpečné vzdálenosti postřílej létající démony. Dole ve věži na tebe čeká lékárnička a náboje. Skoč směrem k nakloněné desce se čtyřmi otvory, vyhni se kameni, který spadne zleva, a vyskoč na cestu kolem plošiny (opravdu to jde). Plošinu budeš obcházet zleva a sbírat náboje. Až budeš moci vyskočit na hnědé sloupy, učiň a tak. Pozor na démona, který se záhy objeví. Ještě posbírej na prostranství lékárničku a náboje a poté se spusť dírou v nakloněné rovině. Seber 2 lékárničky a doplň si zdraví na 100%. SAVE. Dírou vpravo od lékárniček se opatrně spusť dolů. Chce to trochu pokusů a omylů, než se ti podaří najít místo, z kterého se dá spustit tak, abys přežila.

Dole sesbírej ze sloupů předměty. Trojnásobná mutantovražda tě nemine. Velkými dveřmi běž dál. Za sloupem, ze kterého vylétávají šipky, je schodiště, které vede k uspaným démonům. Radši je nebuď (neber předměty, které hlídají). Než se dáš po schodech nahoru, sepni spínač u skleněné zdi. Nahoře postupně zapínej spínače a likviduj probouzející se příšery. Pokud k tobě stihne doběhnout, klidně seskoč dolů a z dálky ho dodělej, kterou jsi sem přišla, projdi nově otevřenými dveřmi nábojů, jinak zde není nic zajímavého. Vrať se do místnosti s pyramidou a dej se po rampě nahoru. Vylez na výstupek, otoč se a vyšplhej co nejvýše, abys ses po levé římse dostala do vedlejší místnosti s démonem. Vrať se a z pravé římsy skoč do místnosti se šipkami. Přeskákej je (nejlépe bočními salty), zlikviduj dotěry a jdeme plavat. Pod vodou najdi dva vypínače a doplav si pro SECRET 2.

Vylez z vody a pokračuj do menší místnosti. Ignoruj spínač a sepni nejprve ten u bazénu. Z vedlejší místnosti vyběhnou čtyři bestie. Zkroť je pomocí UZI a přehoď druhou páku u bazénu. Dojdi si pro dvě lékárničky (tam, kde dříve spaly 4 bestie, je vypínač a za ním jsou dva životabudiče). Nyní přehoď páku uprostřed malé místnosti, vyskoč na ni a bez škrábance zlikviduj další dva tupouny.

Páka na dně bazénu otevře dveře u schodů z bazénu. Projdi jimi, dej se vlevo, vyčisti si místnosti.

Na dně najdi náboje, přehoď levou páku, tunelem si doplav pro další. Vylez z vody nad levou pákou, vyšplhej vlevo k vypínači horních dveří. Skákej dál nahoru až k lékárničce.

Projdi otevřenými dveřmi (salto zpět). Skoč na výstupek vlevo, seber z vyššího sloupu lékárnu a skoč dolů na výběžek pro ,včeličky do nanuku Magnum.

Spusť se dolů, chyť se škvíry a ručkuj doprava pro další munici. Přelez sloup a spadni na plošinku bez bodáků. Projdi bodáky k vypínači, sepni a co nejrychleji do vody a tunelem pryč. V tunelu posbírej náboje, na konci se nadechni, přehoď levou páku a tunelem vpravo se vrať zpátky k bodákům. Z prostředního sloupu skoč do malého výklenku nad škvírou, otoč se. Opět přeskoč bodáky a vyšplhej vlevo. Z kamenného mostu skoč dál, sbírej, zabíjej a vrať se na most. Dej se směrem k lávě, tu přeskákej, seber náboje, otoč se a po pravé straně se přitáhni do okénka. Seber vlevo lékárnu, ztrestej poletavce. S rozběhem skoč do jámy, na kterou ukazuje malba na kameni.

Vychutnej si asi největší skok a volný pád, jaký jsi kdy přežila. Vylez z vody, eliminuj kentaura, vypínač ukončí tvoje trápení.

The Hive
Posbírej v klidu předměty, mumie se nevzbudí (zatím). Klíčem k přežití padajících kamenů je rozvaha, pomalé pohyby (aby kameny napadaly moc najednou). Často používej SAVE, ušetříš si nervy (budeš je potřebovat dál). První na řadě je vypínač vlevo a první démon. Otevřenými dveřmi si dojdi pro náboje a vrať se. Druhý vypínač = druhý démon = druhá chodba = šipky a zavírající se ostré bodáky. SAVE.

Následuje skok do tmy směrem vlevo. Na hraně se odraž, chyť se další plošiny, sjeď po ní a na konci se odraž a neustále drž ALT. Budeš skákat dopředu a dozadu na dvou nakloněných rovinách. Ve vzduchu vždy stiskni šipku doprava (Lara se malinko natočí doprava a malinko se posune), až skončíš na rovné plošině, na které nebudeš klouzat!

Zabij démona vlevo a dojdi si doleva pro lékárnu. V jámě, ze které vylétne druhý démon, je i lékárna SECRET 1. Dojdi si pro ni a vrať se. Vylez na kámen u dveří vlevo. Otoč se zády k nim.SAVE. s rozběhem skoč na kámen, který otevře na chvíli pravé dveře. Neleň a skoč vlevo k UZI nábojům a hned na cestu a na kámen u otevřených dveří. Vejdi. Uff.

Jak se otevírají a kam vedou levé dveře, se mi nepodařilo zjistit, ale ke splnění mise mi to nechybělo. V další místnosti se spusť dolů, vylez vpravo na nejvyšší výstupek a skoč na růžový most. Zlikviduj objevivší se potvory. Skoč a přitáhni se do levého rohu a odsud skoč doleva směrem k rozbouranému mostu (mně se to povedlo asi až na 150.pokus). nahoře zlikviduj kentaura a spadni do jámy. Vylez na souš a zlikviduj démony okolo jezera. Nerušeně bádej ve vodě, kde bys měla najít 5 lékáren a 2 UZI náboje. Z vody vylez v místě, kde uvidíš další 3 démony. Zlikviduj je, skoč do prohlubně za nimi, ,kde leží neuvěřitelné zásobníky do UZI. Vylez ven, získej další dva zářezy na pažbu. Tuhle místnosti důkladně prozkoumej, získáš zde mnoho nábojů a lékárniček. Až toho budeš mít dost, utíkej ke zlatým dveřím a sepni obě páky.SAVE.

Dva kentauři slušně zaměstnají tvou palebnou sílu, k přežití využívej sloupy. Po přestřelce popřepínej všechny páky uprostřed arény. Seber 2 lékárny u dveří a zastřel dotěry. Jdi dál. Ze zelených inkubátorů se vylíhnou dva démoni a jeden kentaur. Nakrm je olovem, zaslouží si to. V bazénu sepni páku vpravo a za levými dveřmi doplň zdraví a munici. Levá páka otevírá dveře vpravo, za kterými je menší bludiště. Tunel za dveřmi vede zpět do hlavní místnosti. Plav na druhý konec. Uprostřed místnosti skoč na stavbu uprostřed, vyskákej a vyšplhej nahoru a vejdi dovnitř. Lez dále nahoru, zabij démona za dveřmi a dej se chodbou nahoru, jak jsou náboje do brokovnice. Druhé dveře po pravé straně se samy otevřou. SAVE.

Vítej v pekle. Osm mumií je připraveno se s tebou popasovat. Uprostřed seber náboje a připrav si brokovnici. Opatrně našlapuj, ať vzbudíš jenom jednu nebo dvě mumie najednou, jinak nemáš šanci. Likviduj je ze středu místnosti. Poslední mumie otevře dveře, které jsi již minula v chodbě. Zde pozabíjej démony z inkubátorů. Sepni dva spínače a honem utíkej do další místnosti. Neboj se, inkubátory jsou prázdné , soustřeď se na kentaura.

Až zhyne, sejdi opatrně dolů, odstraň nové démony. Pákou aktivuješ další časové dveře na konci místnosti. Utíkej k nim .sjeď do vody a vpravo je cesta, která vede k vytoužené dovolené…

Autor:Norad_II
Navštivte domovskou stránku autora.Počet zobrazení: 28
Přidáno dne: 26.07.2005