Další projekty ::   [ LogaOnline.cz ] ::   [ Market-hall.cz ] ::   [ Game-hall.cz ] ::
:: HLEDEJ ::
 
:: MENU ::
 
:: HRÁČSKÝ SLOVNÍK
 
:: REKLAMA ::

 
 
:: TOP-LIST ::

TOPlist 
 Lord of the rings: Fellowship of the ring
Návod je psán podle postav, za které hrajete od začátku hry. Začínáte pochopitelně s Frodem a jak se dále probíráte hrou, vyzkoušíte si hru také za Aragorna, Gandalfa a další. Vždy vás na cestě budou doprovázet vaši přátelé, ale někdy zůstanete sám na pospas osudu. Tento návod by vás měl provést celou hrou a pomoci vám vyřešit problémy, když někde zakysnete

FRODO
Máte za úkol najít klíč, Bag End a pak jít za Lobelii - Baggins
Ale pěkně od začátku, vyjděte z místnosti, kde jste začínali a jděte přes křižovatku chodeb pořád rovně, až dojdete k pokoji napravo v kterém je truhla. Jděte k ní, truhla se otevře a tam najdete Bag End. Pak se vraťte na křižovatku chodeb a dejte se nalevo směrem k východu s hobitího domku. Pak se dejte nalevo, sejděte s kopce dolů ke stromu s hobitími domky, tak zahněte napravo a pořád po cestě, která se stáčí lehce doleva, až dojdete k Sandymanově domku u potoka, přejděte přes most a jděte do další vesničky…Vždy když uvidíte houbičku, seberte ji a pak si pomocí houbičky léčíte život. (Podobně jako sýr…ale to až dále…). Až dojdete do další vesničky, jděte do středu, kde je velký zvon. Pak běžte nalevo k ženě, která stojí před domem (to je ta Lobelia) a promluvte si s ní…pak musíte zazvonit na zvon, pro některé to bude možná oříšek, ale zas tak těžké to není. Jděte do středu ke zvonu a vyskákejte na krabice nalevo, odtud pak hoďte kamen na zvon, když se dobře trefíte, zvon zazvoní…a pak se vraťte zpět k Lobelii a znovu si s ní promluvte a dejte ji Bag End. Pak se vraťte zpět do vašeho domku pro prsten…až budete doma, jděte tam, kde se kříží chodby a jděte do pokoje naproti a tam je truhla v které najdete prsten. Pak vyjděte z domu a běže napravo k zahradě, teď následuje intro…až si pak promluvíte s Gaffrem Gamgeem (ach to české skloňování), musíte se dostat pryč z vesnice, jenže všude hlídají černí jezdci. Musíte se dostat k mostu do další vesnice. K tomu, aby vás jezdci méně spatřili používejte Shift + to, čím chodíte dopředu (šipka:-) ). Až budete u mostu, bude tam stát černý jezdec, jděte tedy na louku napravo od mostu, odkud házejte kameny na cestu, ale bacha ať vás jezdec nevidí. On se rozjede tam, kam hodíte kámen a tím vám uvolní most. Až bude dostatečně daleko, přeběhněte most a hurá dál. Teď jděte do další vesnice, ve které musíte zabít vlka, který napadl vašeho přítele. Pak si s ním promluvte a běžte na konec vesnice a dejte se cestou, která vede vedle hospody směrem nahoru ke stromům s lavičkou. Tam narazíte na vlky. Tak až vás napadnou, použijte prsten a oni vás neuvidí, ale můžete ho použít jen na chvíli, ale bohatě to postačí, aby jste zmizel vlkům z dohledu. Pak pokračujte rovně po cestě, až dokud nedorazíte k lávce přes potok, tam jděte směrem dolů. Tam na vás bude čekat další černý jezdec. Toho musíte setřást, doporučuji zalézt do kmene stromu a házet z něj kameny na cestu (podobně, jako když jste se potřebovali dostat z Hobitína přes lávku…). Až jezdec vyjede za kameny a otočí se, využijte toho, aby jste mu utekl. Běžte po cestě rovně, přes malou lávku, až ji přejdete, dojdete ke stavení, kde u jeho dveří potkáte své další přátelé. (následuje docela dlouhé intro…).
Najednou se ocitáte kdesi uprostřed bažiny nebo nějakého pralesa. Musíte najít Merryho, Pipina a Sama, kteří jsou někde zatouláni. Hledání vám můžou znepříjemnit potvory (pavouci), kteří se vás snaží zabít. Při hledání svých přátel je můžete buďto zabít, ale já jsem zvolil méně destruktivní cestu, prostě jsem jim jen utíkal. (Nejsou zase tak rychlí, takže vás jentak nechytí…). Nebudu vám přesně popisovat, kde je najdete, bylo by to asi velmi složité. Prostě jen choďte po cestách v lese, zahýbejte kde se dá a určitě je takto naleznete. Až je najdete, octnete se najednou u potoka u velkého stromu. Jděte podél potoka, až dokud nedojdete k uspávacímu stromu. Zde kouzelný prášek ze stromu uspí vaše přátele a dva dokonce zajme ve svých…(ehm, jak to jen nazvat:-)… Dalo mi to nějakou tu chvilku, než jsem přišel na to, jak je vysvobodit. Vždy, když strom udeří svou mohutnou větví do země, chvíli ji nechá na zemi, a to je vaše chvíle. Vždy mu klacíkem třískněte do větve a když to párkrát uděláte, přijde najednou nějakej Tom Bombardil, kterej zazpívá stromu nějakou uspávací píseň a strom je tuhej. Pak vás poprosí, jestli by jste mu nenašel 12 lílií v pralese. A máte tu další úkol. Lilií je v lese více než 12, takže je najdete velmi rychle, jednou vám zase dost často zkříží cestu ti proklatí pavouci. Až je najdete, předejte je Bombarďákoj (Bombardiloj:-) (tím že si s ním promluvíte)…Bombarďák pobíhá někde po lese. Až mu je dáte, zavede vás k sobě do chalupy, kde potkáte ještě Elfku…až skončí váš rozhovor u chajdy, dejte se po stezce, která vede CIK-CAK lesem. Cestou narazíte na pár vlků, ale to není žádný problém. Až dojdete úplně na vrchol, Bilbo se rozhodne pro odpočinek a tak se jde spát. (vypněte PC a dejte si 20:-)…ale když se ráno vzbudí(te), vaší přátelé jsou pryč a vy je samozřejmě musíte zase najít, tentokrát to ovšem nebude zas tak jednoduché. Cestu vám budou komplikovat duchové…Jděte cestou napravo, kterou dojdete k takovému místu s hromadou kamení, kde na vás vylezou ze země první duchové. Zde se dejte cestou napravo dolů, která směřuje k močálu (vodě). Dojděte k močálu a dejte se cestou nahoru, až dojdete ke kamenné hroudě ohraničené třemi špičatými skálami (kameny). Odtud poté na takovou vysutou cestu nad močálem, až dojdete k další hromadě kamenů, odtud pak po cestě nahoru, prokličkujte mezi špičatými balvany až nahoru.
Pak se dostanete do podzemí, kde musíte zabít skřeta (nebo co to je). Tím klackem ho nezabijete, ale na výčnělku skály je truhla, ve které najdete Mačetu. Jednou ranou pak skřeta zabijete, ale objeví se další. Až jich takhle zabijete asi 5, vzpomene si na Bombarďáka (Toma Bombardila), a ten vám samozřejmě pomůže. (občas také nezapomeňte použít prsten, skřet vás tak neuvidí a určitě jich takto pár zabijete).
A teď už se ale ocitáte v hostinci…
Nyní běžte chodbou vedoucí napravo a na křižovatce chodeb zahněte doleva do hospody. Promluvte si ze všemi postavami. Dostanete nějaký úkol Check in Prancing Ponny…ten splníte tak, že prostě vyjdete z hospody a jdete k recepci, tam si automaticky promluvíte s chlápkem a úkol je complete! Pak se vraťte do hospody…tam se váš hobití přítel trošku opil a rozkecal. Už všichni ví, že nejste Mr. Underhill, ale Frodo!…

ARAGORN
Teď jste opustili roli Froda a hrajete za Aragorna…
Ve vesnici musíte najít Marryho. Najdete ho v takové postranní uličce, tam se dostanete, když ze dvora půjdete do uličky, kde zabijete stráž, pak půjdete pořád rovně a zahnete do uličky pod kamenným obloukem. Až ho najdete, dostanete za úkol nalézt Clothes, Meloun, Sud a Small logs. Nebudu přesně popisovat, kde jsou, to by mi upadli prsty, prostě choďte do různých uliček. Dejte si pozor na vlky, kteří na vás budou útočit a také na lidi. Až věci najdete, vraťte se zpět do hostince.
Nyní se ocitáte uprostřed pustiny. Musíte dojít na zříceninu hradu, kterou vidíte z povzdálí. Jděte pořád po stezce, která se pomalu vine ke zřícenině. Cestu vám pěkně zkomplikují vlci…až budete na zřícenině, zabijte trola, pak shlédněte napínavé intro s černými jezdci, ve kterém zranili vašeho oblíbeného Froda. Vy ho samozřejmě musíte ochránit, proto nedovolte, aby k němu přišli a sekali do něho mečem.  Až černí jezdci utečou, dostanete se na Trolí stezku.
Zde musíte zabít všechny vlky, troly a skřety. Když je všechny nezabijete, nepustí vás hra dál, takže se řežte za život a postoupení dál..:-). Až je všechny zabijete, potkáte na mostě Legolase (to je Elf). Pak odjedete do sídla v horách, kde se potkáte s Gandalfem…

FRODO
Tak, a je tu opět náš milí Frodo. S ním jděte do velkých hnědých dveří, kde najdete Bilba Bagginse s kterým si promluvíte a on vám dá skvělou a SEXI:-) vestu, kterou když si na sebe navlečete…(však to znáte z filmu).

GANDALF
S Frodem jste se teď ani moc neohřáli a šup, hrajete za Gandalfa. S ním musíte najít bránu do Bránu of Moria, která je u jezera. Jděte tedy po cestě, zabíjejte skřety a vlky, také používejte kouzla (Gandalfova specialitka). (Kouzla si měníte v inventáři, jedno kouzlo je třeba blesk, další zase ohnivá střela a jiné vám zase uzdraví zranění, sílu kouzel si dobíjíte pomocí tekutiny zvané Murivor, je to Elfský výmysl, ale velmi se vám hodí). Až budete u Brány u jezera, vybafne na vás z vody a vy opět v roli Aragorna ji musíte zneškodnit. Použijte k tomu Luk a střílejte jí do krku. (Je také dobré použít zaměřovač stisknutím klávesy Home (defaultní nastavení klávesnice)).
Teď se ocitáte v Morii (Trpaslůj, chcete-li). S Gandalfem vyjděte dlouhé schody, pozor na padající kamení, pozabíjejte skřety a dojděte ke dveřím na konci, kde akční klávesou (E - default) otevřete spínačem v rohu tyto dveře. Projděte kolem ohniště, a opět otevřete další dveře. Teď se ocitnete ve velké jeskyni (nebo co to je), kde pozabíjejte skřety, jděte trochu rovně, až narazíte na cestičku napravo, která se pomalu stáčí dolů doprava, až dokud nedojdete k mostu. Ten přejdete, okolo vás začne padat kamení, po mostě následuje ještě jeden most (překvapivě:-), který také přejděte (nebo přeplavte:-), pak dojdete na takový plácek, ve kterém trčí uprostřed špičatý xxx???XX. Jděte pořád rovně, za chvíli dojdete k otevřeným dveřím, kde na vás střílí několik skřetů. Zde zahněte doleva, pak zase doprava a mostě rovně k dalšímu špičatému sloupu, kde se cesta rozděluje na kruhové cestě na další čtyři.
Autoři hry však asi moc nemysleli na to, aby hráč při hraní trochu přemýšlel a tak vám nezbude, než jít zase rovně (chtělo by to už někam zahnout!). Až přejdete most na další stranu, zabijte zde jednoho skřeta (asi se mu ztratili bratři, nebo že by to byl jedináček ???). A pokračujte chodbou vedoucí napravo, kde dojdete ke starodávnému chcete-li výtahu (jezdící plošině), na kterou nastoupíte a pojedete dolů. Dostanete se o patro níže, kde výjděte jedinou chodbou a na první odbočce pak běžte napravo, dostanete se na skoro stejné místo, jako o patro výše.Zde se opět zbavte protivných skřetů a dojděte doprostřed na kruhovou cestičku.  Pak se dejte na cestu napravo, kterou dojdete k úzké cestičce plné skřetů, která se líně vine směrem vzhůru. Za chvilku dojdete k otevřeným dveřím a studni. Jděte dál rovně, až se dostanete k díře v zemi, díru zleva obejděte a pokračujte dál….(teď zase malé intro).
Po intru běžte pořád rovně, dveře otevřete spínačem a dojděte ke spínači u kraje nad propastí, kterým si vysunete most napravo. Pak jděte k mostu napravo, přejděte ho, zabijte trola a chodbou nalevo se dostanete k dalšímu spínači, kterým si vysunete další most. Prozkoumejte také chodbu vedoucí napravo, najdete tam miruvor a sýr. A teď jděte k dalšímu mostu, který jste si otevřeli. Ten přejděte a po intru se ocitáte v 3. pasáži Morie. (3 Passage of Moria). Zde zase pořád rovně, pak na chodbě doprava. Zde se probijte klikatou chodbou až ke dveřím na spínač. Za dveřmi na vás čaká další intro. Pak pokračujte  Zde se cesta rozděluje na tři části, správná je ta úplně napravo, v ostatních naleznete miruvor a jiné… Jděte tedy do chodby napravo a vyjděte po stezce, která se klikatím pravoúhlými zatáčkami nahoru, až dojdete k dalším dveřím na spínač, kde si dále vychutnáte další intro…
Ocitnete se v 21st Hall (21. Hala), kde na vás vybafnou dva trolové, o ty se teď ale s Gandalfem nestarejte, vy se musíte z této haly dostat pryč. Jděte k velké soše uprostřed, kde na zemi jsou čtyři spínače, musíte je spustit ve správné kombinaci, aby se vám otevřeli dveře. Sám pořádně nevím, jak se to dělá, ale povedlo se mi to tak, že jsem nejdříve kouzlem Blesk (za 15 bodů magie) namířil na sochu a pak také na jeden ze sloupků s rukou držící kouli a pak rychle šlápnul na ten spínač napravo vzádu z pohledu, odkud přicházíte a pak ve směru hodinových ručiček rychle přeběhl na další spínače a tím jsem splnil úkol Escape from the 21st hall. Pak jděte ke dveřím, které jste si modrými paprsky otevřeli, jděte rovnou chodbou a na první odbočce zahněte napravo. Zde Gandalf začne číst něco z knihy…INTRO…

FRODO
A zase je tu náš milý Frodo Brambora. Nyní se ocitáte v obrovské hale, ve které jsem se osobně já velmi potrápil, protože jsem nevěděl, jak otevřít ty obrovské dveře na konci…ale nebudu předbíhat. S Frodem a trpaslíkem zabijte skřety a jděte rovně. Pak nalevo (tam jak visí vědro na provazech zahněte), běžte a přeskočte na druhou stranu. Musíte se dostat na tu plošinku nahoře, odkud na vás střílí skřet. Až přeskočíte, otočte se směrem zpět a dejte si tak tři kroky nalevo a přeskočte další část a teď už konečně hurá po kusu spadlého sloupu na plošinku, kde zabijete skřeta. Pak běžte dozadu, stiskněte akční tlačítko + klávesu vpřed a tím odtlačíte krychli dolů (Frodo ji shodí…). Pak se vraťte zpět a jděte ke shozené krychli. Opět zatlačte a tím ji postupně dotlačíte až na spínač a konečně se vám otevřou dveře na konci haly…(na tohle jsem nemohl přijít snad dva dny:-(… Pak jděte k mostu, který si otevřete spínačem u něj, přejděte jej a jděte k vysokému žebříku. Musíte po něm vylézt, nahoře zabít skřety a po jiném žebříku slézt, tím se pak dostanete ke spínači dalšího mostu, který byl na druhé straně. Vysuňte tento most, trpaslík po něm přejde a pak už hurá k obřím dveřím…a teď se připravte na velmi těžký souboj…

GANDALF
Teď máte velmi těžký úkol, a sice zabít (no však vy víte)…zabijete ho pouze tak, že půjdete zhruba do poloviny mostu (spíše blíže) a použijete kouzlo Lighting nebo Attract. Tím ho omráčíte, rychle k němu pak dojděte, tak 3x ho sekněte mečem a zase ustupte, použijte jedno z kouzel  a zase ho po omráčení běžte tak 3x seknout.
Toto opakujte tak dlouho, dokud jej nezabijete. Pak následuje filmek, ve kterém Gandalf…

FRODO
Rozesmutnělý Frodo ze smrti svého přítelel Gandalfa je opět ve hře…jste v Elfské vesniččce. Jděte rovně k žebříku a opět je tu intro. Frodo se seznámí s Elfskou čarodějkou a ta mu ukáže, co by se stalo, kdyby někdo zlý odcizil prsten…a pak Frodo odplouvá pryč…

ARAGORN
A opět jste v roli Aragorna. Čeká na vás docela Lehký úkol, prostě jen vyčistit okolí řeky od všeho živého (kromě vašich přátel samozřejmě:-). Už tu na vás budou útočit vylepšené mutaco skřetů, takže to bude o trošičku složitější, ale jinak pohoda. Vyčistěte tedy celé okolí řeky, až to splníte, jděte k vodě k loďkám, a zase odplujete. Jenže vám unesou Sama, kterého musíte samozřejmě zachránit. Hledání vám budou znepříjemňovat vlci, skřeti a také trolové…jděte od ohně směrem nalevo, občas na vás vlítne skupinka skřetů a vlků a jděte až tam, kde na vás číhají dva trolové a kupa vlků…všechny je zabijte. (Doporučuji dát cihlu na Tlačítko, kterým bojujete a dát si 2O min spánku…:-).  Pak až je zabijete, dejte se po cestě vedoucí směrem nahoru, kde na vás z hroudy kamení vybafne další trol a hafo vlků. Zabijte je a pokračujte po cestě. Zde si doporučuji zapnout na luk zaměřovač (klávesa Home - default). Bude se vám to hodit, až budete po těch mrchách lukostřeleckejch střílet. Jděte po cestě, pak po schodech nalevo, kde zase střílejte lukem…uvidíte také Legolase, jak vám příjde na pomoc…až je zabijete, sejděte dolů a zde ještě potkáte trola. Toho také zabijte a jděte pod most ze skály a po schodech nalevo na něj vejděte, Teď zase pusťte na chvíli hrát Froda…

FRODO
S Frodem nikoho nezabíjejte, jděte přes most (ten ze skály) a pořád po cestě, projdete mezi skalami a pak se dáte po cestě která pomalu stoupá až na vrchol…dá se to mezi skřety s Frodem celkem rychle proběhnout, skřeti jsou sice rychlejší, ale když vás budou chít seknout, musí se zastavit, ale vy pořád budete běžet…stejně všechny ty skřety nakonec zabijete s Aragornem…

ARAGORN
A teď to samé ještě jednou, ale Froda vystřídal 3x tak větší Aragorn…jděte tedy zase po cestě, můžete to celé proběhnout až na vrchol, kde je konec hry a nebo si vychutnat poslední skřety ve hře a pěkně je pozabíjet. Až se s Aragornem dostanete až na konec cesty…zde proběhne souboj o záchranu Sama, musíte zabít černého jezdce na drakovy, který má Sama. Připravte si meč a jděte na něj, vyhýbejte se zeleným střelám, dost vám berou život. Až se ke drakovi přiblížíte, sekejte ho hlava nehlava, až dokud nenaběhne intro…ale ještě jste nevyhrály, drak vzlétává a máte před sebou ještě těžší úkol, a to sice sestřelit draka šípem. Nejlepší je asi jít po schodech na vyvýšeninu, přepnout se s lukem do módu se zaměřovátkem (klávesa Home - Default) a počkat, až nad vámi bude drak přelétávat a vystřelit, 1 rána ho zabije, ale i tak je to docela těžké…a teď už si jen vychutnejte závěrečné intro…
Tak, právě jste dohráli hru Pán Prstenů - Společenstvo prstenu, díky, že jste k tomu použili právě tento návod a brzy nashle u nějaké další hry…Jerrry

Autor:Jerrry
Navštivte domovskou stránku autora.Počet zobrazení: 15
Přidáno dne: 11.10.2005